ebrahimifar
16 بهمن 1401 - 19:31

بهره‌برداری از ۶۳ پروژه در تفرش با اشتغالزایی برای ۵۵۵ نفر+ تصاویر

۶۳ پروژه عمرانی و اقتصادی دهه فجر در تفرش به بهره برداری رسیده و ۵۵۵ فرصت شغلی جدید در تفرش ایجاد شد.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از تفرش، هم‌زمان با پنجمین روز از ایام‌الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی استاندار مرکزی به همراه نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، فرماندار تفرش در بدو ورود با حضور در گلزار مطهر شهدای روستای شهراب به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند و با جمعی از مدیران با خانواده شهید عالی مقام "محمدحسن میرزایی" در روستای سفیدآب شهرستان تفرش دیدار کردند.

در ادامه، بهره‌برداری از چهار واحد مسکن مدد‌جویی روستایی در روستاهای سفیدآب، ثمردشت، وسمق، کهلو‌ سفلی‌ به صورت هم‌زمان در روستای سفیدآب، بهره‌برداری از پروژه بهسازی آسفالت گردنه نقره کمر و تکمیل روشنایی مسیر با اعتبار 215 میلیارد ریال، آغاز عملیات اجرایی پروژه 464 واحدی طرح نهضت ملی مسکن تفرش در مساحتی به متراژ 11000 متر مربع و 116 بلوک در کوی معلم این شهر با حضور استاندار مرکزی و هیئت همراه انجام شد.

همزمان با پنجمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی با حضور استاندار مرکزی، نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و فرماندار تفرش پروژه‌های عمرانی روستاهای شهرستان تفرش به‌ صورت هم‌زمان در روستای شهراب به بهره‌برداری رسید همچنین از دپارتمان پژوهش و کسب و کارهای نوین کشاورزی مدرن در مرکز فنی‌ و حرفه‌ای تفرش رونمایی شد.

امروز، 63 طرح عمرانی و اقتصادی در شهرستان تفرش با اعتباری بالغ بر 122 میلیارد تومان و اشتغال‌زایی 555 نفر ا فتتاح و کلنگ‌زنی شد، 1203 میلیارد ریال اعتبار برای طرح‌های عمرانی و 17 میلیارد ریال نیز برای طرح‌های اقتصادی در تفرش صرف شده است. 

63 طرح دهه فجر در شهرستان تفرش بهره برداری شد

"فرزاد مخلص‌الائمه" استاندار مرکزی در جریان سفر به شهرستان تفرش همزمان پنجمین روز از ایام دهه فجر در حاشیه آغاز عملیات اجرایی طرح جهش مسکن درجمع خبرنگاران اظهار داشت: هدف دولت بر این است تا شرایطی فراهم کند که مناطق محروم از امکانات و دستاوردهای انقلاب بهره‌مند شده و عقب افتادگی‌ها با سرعت جبران شوند.

وی افزود: هیچ کشوری از نظر اقتصادی توان این را ندارد که گاز طبیعی را به نقاط مختلف کشور منتقل کند، به برکت انقلاب اسلامی اکنون 98 درصد مردم کشور از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند و 240 میلیارد متر مکعب گاز امسال در کشور مصرف شده‌ است،70 درصد این میزان گاز در فصل زمستان و 30 درصد در فصل‌های دیگر در بخش خانگی مصرف شده است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: امروز همزمان با پنجمین روز از ایام‌الله دهه فجر بهره برداری و عملیات اجرایی از 63 طرح عمرانی و اقتصادی در شهرستان تفرش آغاز شد که از تعداد 60 طرح عمرانی و سه طرح اقتصادی است، عملیات اجرایی طرح 462 واحدی نهضت ملی مسکن و بهره برداری از طرح 72 واحدی نهضت ملی در شهرستان تفرش نیز آغاز شد که اجرای این طرح‌ها نقش مهمی در تامین مسکن مردم این شهرستان دارد.

مخلص‌الائمه عنوان کرد: طرح گازرسانی به روستای فرسمانه، طرح بهارستان مرتبط با شرکت برق استان، تعریض معابر و اصلاح جاده های روستایی و جاده‌های فرعی نیز به بهره برداری رسید، حجم طرح‌هایی که امسال در تفرش به بهره برداری رسید به نسبت سال گذشته از نظر اعتباری 120 درصد رشد داشته است.

باید محرومیت‌زدایی در تفرش صورت بگیرد

"ولی‌الله بیاتی" نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین اظهار داشت: روندی که در پیش گرفته شده است به طور حتم در آینده نزدیک در این مناطق محروزمیت‌زدایی می‌شود.

وی ادامه داد: به زودی مشکلات روستای وایمند نیز که مشکل گاز و راه و آب دارد با اقداماتی که دولت انجام می‌دهد رفع می‌شود.

555 نفر اشتغال در شهرستان تفرش ایجاد شده است

"محمد رضایی" فرماندار شهرستان تفرش نیز در این آیین اظهار داشت: با اجرای طرح‌های هفته دولت، 555 نفر اشتغال در شهرستان تفرش ایجاد شده است،63 طرح دهه فجر با اعتباری بالغ بر 122 میلیارد تومان امسال در شهرستان تفرش بهره برداری یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.

وی افزود: بهره برداری از 72 واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن و عملیات اجرایی 462 طرح همزمان با دهه فجر نیز در شهرستان تفرش آغاز شده‌ است.

انتهای پیام/711/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1020933