ebrahimifar
16 بهمن 1401 - 22:52

حسن پور: کمک رسانی بسیج اصناف کشور به مناطق زلزله زده خوی/ محموله ها مطابق نیاز مردم تهیه و ارسال می شود

رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور گفت: کمک های خوبی از استانهای قزوین، زنجان، آذربایجان شرقی و غربی و تهران و اصفهان برای کمک به مناطق زلزله زده خوی تدارک دیده شده و مطابق با نیازهای مردم، محموله ها تهیه و به این شهرستان ارسال می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، جشن گرامیداشت سالروز میلاد حضرت علی(ع) و روز پدر و دهه فجر انقلاب اسلامی با همکاری اتاق اصناف قزوین و سازمان بسیج اصناف استان و با حضور رئیس اتاق اصناف ایران، رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور، فرماندار قزوین، شهردار قزوین، هیات رئیسه اتاق اصناف مرکز استان، جمعی از مدیران استانی و خانواده اصناف قزوین، عصر امروز در سالن تبلیغات اسلامی برگزار شد.

غلامرضا حسن پور رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور در حاشیه این مراسم در گفتوگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: در روند اجرای «پویش ملی حبیب» مردم در هر جای کشور که خرید می کنند، کاسبان مورد اعتماد خود را انتخاب و به عنوان کاسب امین به وی رأی می دهند که در هر شهرستان 10 تا 15 نفر به عنوان برتر انتخاب می شوند و سپس در استان ها گردهم آمده و در ادامه در سطح ملی از آنان تجلیل می شود.

وی افزود: پویش ملی حبیب کاملا مردمی است و در حال برنامه ریزی برای اجرای آن هستیم و به صورت سراسری اعلام می شود و دو هفته آینده اطلاع رسانی در این زمینه انجام می شود.

این مقام مسئول ادامه داد: در واقع با برگزاری پویش ملی حبیب کارها و اقدامات خوب اصناف و بازار به مردم نشان داده می شود و در ایجاد روحیه و الگوپذیری در جامعه نیز تاثیرگذار خواهد بود.

حسن پور اضافه کرد: نخستین محموله کمک های اصناف و بازاریان استان قزوین با هدایت اتاق اصناف و بسیج اصناف به خوی ارسال شد که شامل پتو، بخاری برقی و اقلام خوراکی بود.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات و کمک های خوبی هم از استانهای زنجان، آذریاجان شرقی و غربی و تهران و اصفهان با مدیریت بسیج اتاق برای کمک به مناطق زلزله زده خوی تدارک دیده شده و در این راستا آذربایجان غربی به عنوان مرکز انتخاب شده و مطابق با نیازهای مردم، محموله ها تهیه و به این شهرستان ارسال می شود.

این مسئول تصریح کرد: در بلایای طبیعی و حوادث غیرمترقبه، استان قزوین همیشه خوش درخشیده که می توان به مساعدت در زلزله سرپل ذهاب و سیل لرستان و گلستان اشاره کرد.

رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور افزود: از 3 میلیون واحد صنفی موجود در کشور نیم میلیون نفر عضو بسیج اصناف هستند و در تمام شهرستانها بسیج اصناف فعال است. به مناسبت دهه فجر نیز اقدامات خوبی از سوی بسیج اصناف در سراسر کشور اجرایی شده و در خصوص 22 بهمن هم اقداماتی در دستور کار قرار دارد.

حسن پور با اشاره به حضور تعدادی از فعالین اقتصادی و تولیدکنندگان در نمایشگاه بین المللی پوشاک روسیه، ادامه داد: بسیج اصناف کشور تصدی گری نمی کند بلکه شعارش نظارت، هدایت و حمایت است و با راه اندازی بسیج اتاق بازرگانی، در صدد کمک به توسعه صادرات است.

وی بیان کرد: میز فعالیت اقتصادی در عراق، سوریه و افغانستان فعال شده و به تدریج وارد بازار روسیه خواهیم شد و برای رفع موانع تولید و اقتصاد گام برمی داریم و تا پایان سال هم اگر دولت در زمینه کنترل قیمت ها و غیره نیاز به همکاری داشته باشد، همراهی خواهیم کرد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1021292