ebrahimifar
27 اسفند 1401 - 19:59

افتخار انتظامی کشور پاسداری و حفاظت از دستاوردهای انقلاب است

بیرجند- جانشین فرمانده کل انتظامی کشور بر افتخار نیروهای انتظامی بر پاسداری و حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران تاکید کرد.

به گزارش خبر نگار مهر، سردار قاسم رضایی امروز شنبه در مراسم تودیع و تکریم فرماندهان انتظامی استان با تاکید بر اینکه خراسان جنوبی جز استان‌های است که مردم آن به همیشه در صحنه بودن در کشور معروف هستند، گفت: مردم این استان در همه صحنه‌های انقلاب حضور دارند و فتنه اخیر را نیز مردم خراسان جنوبی به خوبی خنثی کردند.

وی با اشاره به اینکه استان شهید پرور خراسان جنوبی با بیش از ۷۰۰ هزار نفر جمعیت، دوهزار شهید تقدیم کرده است، افزود: امنیت امروز ایران اسلامی به برکت خون شهداست و مدیون خون شهدا و خانواده‌های آنها هستیم.

وی تصریح کرد: انتظامی کشور از جایگاه مقدسی برخوردار است و به واسطه قانون بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تکیه گاه همه مردم و مظلومان است.

به گفته وی نیروهای سازمان انتظامی کشور پاسدار و حافظ دستاوردهای انقلاب اسلامی هستند و در شرایط جغرافیای های مختلف شبانه روز میدان دارند.

جانشین کل انتظامی کشور با اشاره به بصیرت مردم همیشه در صحنه ایران اظهار کرد: مجموعه انتظامی کشور آخرین چهارشنبه سال را به خوبی مدیریت کرد.

قاسم رضایی بیان داشت: نیروهای انتظامی دنبال حفاظت از شهرها، مرزها و مقابله با هنجار شکنان است به همین دلیل کلمه مقدس توسط مقام معظم رهبری درباره این سازمان به کار رفته است.

وی با بیان اینکه انتظامی کشور در سال ۱۴۰۱، ۷۲ شهید را تقدم کرده است، گفت: انتظامی کشور از مردم، برای مردم و در چارچوب قانون در خدمت مردم است.

وی با اشاره به اینکه نیروهای انتظامی کشور نسبت به مردم و خانواده شهدا مهربان و در مقابل هنجارشکنان مقتدر است، از سال آینده به عنوان سال تحول در نیروی انتظامی یاد کرد.

وی از هنجارشکنان خواست تا دیر نشده است، برگردند و افزود: امروز روح حاکم بر مجموعه کاری در کشور، روح تعامل، همدلی و هماهنگی بین همه سازمان‌ها است.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با یادآوری این نکته که امروز دغدغه‌ای در خصوص وحدت و انسجام در کشور وجود ندارد، ادامه داد: اگر فریب خورده‌ها در اغتشاشات سنگی می‌اندازند، نیروهای انتظامی در صدد خنثی کردن آن بر می‌آیند.

قاسم رضایی با اشاره به اینکه نیروهای انتظامی خانواده‌های متین و صبوری دارند که به دوری همسران و پدران خود عادت کرده‌اند، اظهار کرد: خراسان جنوبی، استانی است که با افغانستان مرز مشترک دارد و بیش از ۴۴ درصد از درگیری‌ها امنیتی است که اثرات خود را بر استان‌های مرزی می‌گذارد.

وی تاکید کرد: از روزی که پای غربی‌ها به افغانستان باز شد تولید مواد مخدر افزایش یافته است. با این وجود امنیت کاملی بر کشور ما حکم‌فرما است.

وی تصریح کرد: امروز مرزبانان ما مقتدرانه در مرز مستقر شده‌اند و نیروهای سپاه و ارتش به آنها کمک می‌کنند و با وجود اینکه در گذشته کاروان‌های قاچاق مواد مخدر با ۳۰ تا ۴۰ خودرو از کویر عبور می‌کردند و از مردم منطقه گروگان می‌گرفتند، امروز همکاران ما اشراف کاملی بر منطقه خراسان جنوبی دارند.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور از سردار ناصر فرشید به عنوان فردی فروتن و میدانی یاد کرد و بیان داشت: در ستاد انتظامی کشور از تجربیات وی استفاده خواهد شد و سرهنگ حسن شجاعی نسب که عهده دار این مسئولیت شده است هم فردی بومی خراسان جنوبی است که مرز و کویر را به خوبی می‌شناسد و تاکنون در همه سطوح مختلف انتظامی کار کرده است.

قاسم رضایی از وی به عنوان فردی دارای روحیه انقلابی و منش بسیجی یاد کرد.

در این مراسم از خانواده شهید الوانی، پیشکسوتان انتظامی استان سردار مسروری و سرهنگ رفیعی تقدیر شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1099409